Grupa A: Kutno zagra o medale

Dzięki zwycięstwu 63:41 nad Wisłą Kraków koszykarki MKS Sirmax Kutno zagrają o medale mistrzostw Polski Kobiet U14. Stawka tego meczu była wysoka, ale tylko dla zawodniczek Adama Pawłowskiego.

Zespół z Kutna, żeby walczyć o podium musiał to spotkanie wygrać. Przy porażce oraz zwycięstwie MUKS Unii Basket Ostrołęka, Kutno znalazło by się poza ścisłym finałem.
Dla Białej Gwiazdy dzisiejsze spotkanie, aż takiego dużego znaczenia nie miało, pozostawała jedynie kwestia prestiżu i rehabilitacji. Do rywalizacji finałowej zawodniczki Marty Starowicz przystępowały z porażką, natomiast w piątek nawet nie próbowały powalczyć z poznańskim MUKSem.
Po wynikach pierwszego dnia można było się spodziewać, że Kutno nie napotka na opór ze strony przeciwniczek. Niestety okazało się, że to nie krakowianki próbowały się dostosować do stylu gry rywalek, a na odwrót. Pierwsze dwie kwarty toczyły się w słabym, sennym tempie.  Zawodniczki niewiele pokazywały z koszykarskiego rzemiosła, za to prześcigały się w niedokładnych zagraniach i stratach.  Pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się wynikiem 18:24, natomiast w stratach 23:21. Minimalnie skuteczniejsze były  zawodniczki Adama Pawłowskiego. Od początku meczu utrzymywały niewielka przewagę,
W drugiej połowie obraz gry nieco się zmienił, dzięki lepszej dyspozycji zespołu z Kutna. Trzecia kwartę zakończona  różnicą dziesięciu punktów – 12:22 przesądziła o przegranej wiślaczek 41:63.