o 5. miejsce: Ossowska wygrywa mecz dla VBW GTK Gdynia

Po pierwszych dziesięciu minutach wydawało się, że ten mecz zakończy się jak większość spotkań na tym turnieju, czyli zdecydowanym zwycięstwem faworyta. A w przedmeczowych analizach faworytem tym była drużyna z Ostrołęki. Gdynia grała przyzwoicie, ale do najlepszych drużyn finałowego turnieju sporo jej brakowało.

Natomiast ostrołęczanki były typowane jako jeden z kandydatów do medalu. A dlaczego znalazły się poza najlepsza czwórką, bo kryzys w ich grze przyszedł w najgorszym momencie. Niespodziewanie przegrały piątkowe spotkanie z Kutnem i jak po meczu powiedział trener Kruszewski, jeszcze nigdy nie widział tak słabo grającego swojego zespołu. Cena  jaką zapłacił za tę porażkę  była wysoka. MUKSowi pozostała walka o piąte miejsce.

Mecz ostrołęczanki zaczęły bardzo dobrze, grały zespołowo, wymuszały straty przeciwniczek i  szybko zbudowały dużą przewagę,  prowadząc po pierwszej kwarcie 29:9. I jak to często bywa w rywalizacji, gdzie jest obowiązek grania w pierwszej połowie dwoma piątkami, ta druga nie potrafiła utrzymać wypracowanego wyniku.

Po pięciu minutach drugiej kwarty gdynianki przegrywały już tylko siedmioma  punktami. Głównie dzięki dobrej grze Jowity Ossowskiej, która w tej części spotkania zdobyła 15 oczek.

Na przerwę zawodniczki Bartosza Słomińkiego schodziły jeszcze z sześciopunktową stratą, ale już w połowie trzeciej kwarty prowadziły różnica dziesięciu punktów i systematycznie różnice tę powiększały. Dobry mecz w dalszym ciągu rozgrywała Ossowska.  Po trzydziestu minutach miała już na koncie 27 oczek, a całe spotkanie zakończyła z 38 punktami.

Ostrołęczanki jeszcze wzbudziły się w ostatniej kwarcie, ale nie zdołały wybić przeciwniczek z właściwego rytmu gry.  Tę część meczu wygrały wprawdzie trzema punktami 17:14, ale było to za mało, żeby zająć w klasyfikacji końcowej piąte miejsce.