Złoto jedzie do Poznania! Brąz zostaje w Żyrardowie!

MUKS Poznań pokonał Huragan Wołomin 74:65 w finałowym spotkaniu Mistrzostw Polski Kobiet U14. Podopieczne Łukasza Puchały pokonały MKS Sirmax Kutno 77:72 i zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U14. MVP turnieju została koszykarka poznańskiego zespołu Karolina Olszewska.

finał: UKS Huragan Wołomin - MUKS Poznań 65:74

Koszykarki MUKS Poznań okazały się najlepsze w katergorii U14. Podopieczne Macieja Brodzińskiego w finałowym spotkaniu pokonały UKS Huragan Wołomin 74:65. MVP Mistrzostw Polski Kobiet U14 została zawodniczka MUKSu Poznań Karolina Olszewska. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Maciej Brodziński (MUKS Poznań)
Ryszard Zahn (UKS Huragan Wołomin)

o 3. miejsce: MKS Sirmax Kutno - OSiR Trójka Żyrardów 72:77

OSiR Trójka Żyrardów zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet U14. Gospodynie w decydującym spotkaniu okazały się lepsze od MKSu Sirmax Kutno, chociaż ekipa trenera Adama Pawłowskiego przez 25. minut stawiała zacięty opór miejscowym zawodniczkom. Więcej o meczu

Adam Pawłowski (MKS Sirmax Kutno)
Łukasz Puchała (OSiR Trójka Żyrardów)

o 5. miejsce: VBW GTK Gdynia - MUKS Unia Basket Ostrołęka 77:71

Po pierwszych dziesięciu minutach wydawało się, że ten mecz zakończy się  jak większość spotkań na tym turnieju, czyli zdecydowanym zwycięstwem faworyta. A w przedmeczowych analizach faworytem tym była drużyna z Ostrołęki. Gdynia grała przyzwoicie, ale do najlepszych drużyn finałowego turnieju sporo jej brakowało. Więcej o meczu

o 7. miejsce: TS Wisła Kraków - UKS Trops Kartuzy 64:66

Trener UKS Trops Kartuzy może mówić o niedosycie, bo jego zespól na szczeblu centralnym pokonał między innymi MKS Sirmax Kutno, który dziś będzie walczył o brązowy medal Mistrzostw Polski, to w turnieju finałowym jego drużyna była jedną z najsłabszych. Gorsza dyspozycja zespołu z Kartuz była spowodowana nieobecnością kilku podstawowych zawodniczek, które w tym czasie walczyły o medale Igrzysk Szkolnych. Więcej o meczu