GTK Gdynia mistrzem Polski U14!

GTK Gdynia pokonało w finale WKK Wrocław 53:50 i zdobyło złoty medal Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. W małym finale również triumfował zespół z Pomorza - UKS Bryza Kolbudy zwyciężyła MKS Pruszków 87:64. Za MVP turnieju uznano zawodnika zwycięzkiej ekipy Pawła Kreffta. Poniżej podsumowanie ostatniego dnia finałowej rywalizacji.

finał: WKK Wrocław - GTK Gdynia 50:53

Po raz pierwszy w historii drużyna GTK Gdynia zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w kategorii do lat 14. W finale zawodnicy Tadeusza Noska po bardzo zaciętym meczu pokonali WKK Wrocław 53:50. MVP turnieju finałowego został wybrany Paweł Krefft. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Tadeusz Nosek (GTK Gdynia)
Sebastian Potoczny (WKK Wrocław)

o 3. miejsce: MKS Pruszków - UKS Bryza Kolbudy 64:87

Koszykarze UKS Bryza Kolbudy trzecim zespołem mistrzostw Polski młodzików. W meczu o brąz podopieczni Piotra Kozłowskiego pokonali MKS Pruszków 87:64. 34 punkty dla zwycięzców zdobył Szymon Żuk, który na boisku pojawił się w drugiej kwarcie, a bliski triple-double był inny zawodnik Bryzy Mateusz Korowojczyk. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów:
Bartłomiej Przelazły i Wojciech Rogowski (MKS Pruszków)
Piotr Kozłowski (UKS Bryza Kolbudy)

o 5. miejsce: MKS Ochota Warszawa - TS Wisła Kraków 71:62

34 punkty i 13 zbiórek Artura Włodarczyka nie pomogło. W meczu o piąte miejsce drużyna TS Wisły Kraków uległa MKS Ochota Warszawa 62:71. Po raz kolejny bolączką „Białej Gwiazdy” okazała się gra w drugiej kwarcie, którą krakowianie przegrali aż 11:25. Więcej o meczu

o 7. miejsce: MKK Pyra Poznań - KKS Turów Zgorzelec 40:68

Prowadzeni przez Dariusza Tomasika koszykarze KKS Turów Zgorzelec zajęli siódme miejsce w mistrzostwach Polski młodzików. W swoim ostatnim meczu w tej kategorii wiekowej ekipa z przygranicznego miasta zwyciężyła MMK Pyrę Poznań. Więcej o meczu