Grupa III: AZS PWSZ z druga wygraną

Drugi mecz i drugie zwycięstwo już tylko kataklizm i bardzo nieszczęśliwy zbieg okoliczności może odebrać ekipie Roberta Pieczyraka awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U20. Dzisiaj gorzowianki po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części gry poprawiły grę na tablicach i wygrały 64:59.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i niespodziewanie po 10. minutach gry na tablicy wyników jednopunktowe prowadzenie notowały zawodniczki Basketu 25 Bydgoszcz. Druga kwarta to z kolei przewaga akademiczek, które wygrały tą partię 17:12. Do przerwy gorzowianki prowadziły 31:27. Bydgoszczanki w pierwszej połowie popełniły aż 16 strat.

W trzeciej odsłonie zawodniczki z Bydgoszczy zebrały tylko 3 piłki, przy aż 9 zbiórkach zespołu trenera Roberta Pieczyraka, skutkiem tego AZS PWSZ powiększył swoje prowadzenie po 30. minutach gry do 11 oczek (55:44). O sile gorzowianek stanowiły w tym okresie Paula Głębocka i Katarzyna Jaworska, które łącznie zanotowały na swoim koncie 43 z 55 punktów gorzowskiej ekipy.

Zryw bydgoszczanek w ostatniej kwarcie był spóźniony, podopieczne Piotra Kulpekszy zdołały zmniejszyć straty do rywalek do 5 oczek, ale stało się to na 14 sekund przed końcem spotkania, na więcej Basketowi zabrakło już czasu.

W zespole z Bydgoszczy na wyróżnienie zasłużyły Justyna Pytlarczyk autorka 19 punktów oraz Kamila Szybała, która zanotowała na koncie 10 oczek. W zespole z Gorzowa wspomniane wcześniej Głębocka i Katarzyna Jaworska zaliczyły odpowiednio 25 i 21 punktów.