Grupa III: Udany początek gorzowianek

Od zwycięstwa nad Unią Basket Ostrołęka udział w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 20 rozpoczęły podopieczne Roberta Pieczyraka. Gorzowianki zwyciężyły pewnie 78:53 budując znaczą część swojej przewagi w pierwszej i ostatniej kwarcie meczu wygranych odpowiednio 21:9 i 16:6.

O losach spotkania zadecydowała właśnie pierwsza kwarta, w której ekipa z Gorzowa Wielkopolskiego osiągnęła 12 oczek przewagi. Gorzowianki w tym okresie gry zdominowały walkę na tablicach wygrywając 16 do5. Klaudia Czarnodolska zanotowała na koncie tyle zbiórek ile cały zespół z Ostrołęki dodając do tego 7 oczek.

Druga kwarta była bardziej wyrównana, ale nadal o losach spotkania decydowała walka na tablicach, po 20 minutach gry gorzowianki nadal prowadziły w tej klasyfikacji 25:11. W szeregach Unii na wyróżnienie zasłużyła Justyna Kwiatkowska, która do przerwy zapisała na swoim koncie 12 punktów, 2 zbiórki i 4 asysty.

Trzecia kwarta to jedyna wygrana przez zespół trenera Macieja Kruszewskiego odsłona. Ekipa z Ostrołęki zwyciężyła w tej części minimalnie (21:19) i po 30 minutach gry na tablicy wyników było 62:47 dla podopiecznych Roberta Pieczyraka. Początek ostatniej kwarty należał do gorzowianek, które zanotowały run 5:0 i już w 3 minucie tej odsłony ich prowadzenie urosło do 20 oczek (67:47). Do końca spotkania ekipa z Ostrołęki zdobyła zaledwie 6 oczek i przegrała zasłużenie 53:78.