Grupa I: Mistrzynie zaczynają z wielkim hukiem

Z wielkim hukiem w obronę mistrzowskiego tytułu weszły koszykarki VBW GTK Gdynia. Team z Trójmiasta w pierwszym swoim półfinałowym starciu nie pozostawił najmniejszych złudzeń drużynie ŁKS Basket Women Łódź, który również przystępował do rozgrywek z wielkimi nadziejami.

Starcie z aktualnymi mistrzyniami Polski z pewnością szybko zweryfikował zapędy łodzianek. Już po pierwszej kwarcie meczu gdynianki prowadziły 21:7 i jasne było, że mistrzynie Polski są w doskonałej dyspozycji i nie przyjechały na półfinał awansować, ale wygrać i pokazać swoją siłę.

Łodziankom na nic przydały się wzmocnienia zawodniczkami występującymi na co dzień w ŁKS Siemens AGD Łódź w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Kilka indywidualności nie było bowiem w stanie przeciwstawić się kolektywowi, jakim był VBW GTK.

Po pierwszej połowie gdynianki prowadziły różnicą 20 punktów i to już nie zapowiadało wielkich emocji po zmianie stron. Po powrocie do gry team z Trójmiasta tylko podkręcił jeszcze tempo gry, w trzeciej kwarcie do swojej przewagi dorzucił kolejnych 10 oczek, a ostatecznie spotkanie VBW GTK wygrało aż 87:39.

Gdynianki pokazały, że ich siłą jest zespół. Każda zawodniczka, która pojawiła się na parkiecie zdobyła punkty, a to wszystko przełożyło się na efektowną wygraną na otwarcie półfinałowej rywalizacji. Z taką dyspozycją zespół ten spokojnie może mierzyć w obronę mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej.