Grupa II: SKS 12 AZS UW wygrywa rzutem na taśmę

Wyraźnie wygrana czwarta kwarta meczu zadecydowała o zwycięstwie SKS 12 AZS UW Warszawa nad JAS-FBG Sosnowiec. Po 30 minutach gry miejscowe przegrywały 32:43, a dzięki wygranej znalazły się w finale mistrzostw Polski juniorek starszych.

Na 15 sekund przed końcem JAS-FBG przegrywał różnicą dwóch punktów, ale miał piłkę. Sosnowiczanki rzucały z półdystansu, lecz ich rzut chybił celu w efekcie czego zmuszone były do przerwania gry faulem. Poszkodowana Katarzyna Sobczyńska trafiłą oba wolne, czym przepięczętowała wygraną stołecznego zespołu.

Jeszcze na początku czwartej kwarty drużyna Jacka Dyji była na najlepszej drodze do zwycięstwa. Przyjezdne osiągnęły przewagę pod tablicami, a do tego popełniały znacznie mniej strat. W decydujących fragmentach spotkaniach zawodniczki SKS 12 AZS UW poprawiły jednak skuteczność rzutową. Oprócz Sobczyńskiej, która w całym spotkaniu rzuciła 18 punktów, z dobrej strony zaprezentowały się Dominika Miłoszewska (14 pkt i 19 zbiórek) oraz momentami Monika Skrzecz (11 punktów i 4 asysty).

Po tej wygranej SKS 12 AZS UW awansował do finałów mistrzostw Polski juniorek starszych. JAS-FBG o awans powalczy w niedzielę z MKS-em Polkowice.