Grupa III: Gospodynie bez awansu

Tylko wygrana dawała szansę gospodyniom turnieju na awans do finału Mistrzostw Polski Kobiet U20. Podopieczne Alicji i Tomasza Sztąberskich nie zdołały jednak pokonać koszykarek z Gorzowa Wielkopolskiego i zajęły ostatecznie trzecie miejsce w turnieju.

Olsztynianki rozpoczęły spotkanie bardzo stremowane, stąd przegrana pierwsza kwarta 8:17. W drugiej odsłonie było lepiej i do przerwy gospodynie wciąż miały nadzieję na awans gdyż przegrywały tylko 21:26.

Trzecia odsłona powiększyła przewagę podopiecznych Roberta Pieczyraka o osiem punktów, a na wynik wpływ miała bardzo słaba skuteczność KKSu zza linii 6,75, w całym spotkaniu 0/22.

Ostatnia kwarta nie zmieniła losów spotkania choć ekipa miejscowych koszykarek dzielnie walczyła do samego końca. Obok Joanny Markiewicz i Patrycji Ulaszewskiej do zdobywania punktów w ekipie KKS włączyła się również Dominika Spittal.

O zwycięstwie gorzowianek przesądził bardzo dobrze dysponowany duet Sara Zachorska – Paula Głębocka, który zapisał na swoim koncie 44 punkty, na tablicach dwucyfrówkę zanotowała Klaudia Czarnodolska.

Z półfinału w Olsztynie awans do turnieju finałowego wywalczył zespół AZS PWSZ Gorzów Wlkp. i Basket 25 Bydgoszcz.