Grupa IV: MUKS wygrywa wszystko pod Wawelem

Koszykarki MUKS-u Poznań przyjechały do Krakowa z jasno określonym celem, jakim było wygranie półfinałowego turnieju. Po efektownej wygranej z UKS MOSM Bytom, tym razem podopieczne Iwony Jabłońskiej zdołały ograć gospodynie turnieju, zawodniczki TS Wisła, a to oznaczało triumf w całym turnieju.

Od początku meczu na parkiecie trwała wyrównana walka, a po akcji 2+1 Jessici Musijowskiej gospodynie prowadziły 5:4 i... było to ostatnie prowadzenie krakowianek w tym meczu. Nie oznaczało to jednak, ze w pojedynku tym brakowało walki i emocji.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty był remis 13:13, a w połowie kolejnej 22:21 dla MUKS-u. Wtedy jednak team ze stolicy Wielkopolski zdołał narzucić swój styl gry i w ostatnich fragmentach pierwszej połowy zdołały wypracować sobie dziewięciopunktową przewagę, a duża w tym zasługa 10 punktów Doroty Mistygacz.

Gdy po zmianie stron poznanianki zanotowały run 6:0 wydawało się, że faworytki spokojnie przejmą inicjatywę nad wydarzeniami na parkiecie. Krakowianki rzuciły się jednak do odrabiania strat, dobrze grała Magdalena Musiał, przewaga MUKS-u stopniała do 7 punktów (44:37). Wtedy jednak poznanianki przeszły do mocnego finiszu.

Kluczową postacią w tym momencie okazała się być Magdalena Idziorek, która w pojedynkę była w stanie rozmontować defensywę Białej Gwiazdy. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty MUKS zanotował serię 11:0 i tym samym niemal rozstrzygnął losy spotkania, bowiem wynik brzmiał w tym 55:37.

Takiej straty koszykarki Wisły nie zdołały już odrobić, a faworyzowany team z Poznania wygrał ostatecznie pewnie, bo różnicą aż 24 punktów. Z perspektywy całego meczu krakowianki raczej nie zasłużyły na porażkę aż tak dużą różnicą punktów, ale jednocześnie MUKS udowodnił, że grając przeciwko tej drużynie nie można pozwolić sobie nawet na chwilę słabości.

Poznański zespół do sukcesu poprowadził duet Magdalena Idziorek - Dorota Mistygacz, który łącznie na swoim koncie zapisał 36 punktów.