Grupa II: Polkowice w finałach

Drużyna MKS-u Polkowice jako druga z warszawskich półfinałow mistrzostw Polski przedostała się do grona najlepszych ościu drużyn w kraju w tej kategorii wiekowej. O sukcesie polkowiczanek zadecydowała wyraźnie wygrana druga połowa.

Przed spotkaniem oba zespoł solidarnie wygrały z najsłabszym w grupie MKS-em Pałac Młodzieży Tarnów i uznały wyższość SKS 12 AZS UW Warszawa. Zwycięzca tej konfrontacji zapewniał sobie zatem miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorek starszych. Lepiej z presją poradziły sobie zawodniczki z Sosnowca, które po 10 minutach gry prowadziły 13:8. Później zawodniczki Jacka Dyji zaprezentowały jednak fatalną skuteczność z gry. W całych zawodach trafiły zaledwie co piąty rzut, co odbiło się na końcowym wyniku spotkania.

Odmieniona po przerwie drużyna z Polkowic szybko narzuciła rywalkom swój rytm gry, momentami osiągnając znaczną przewagę. MKS drugą połowę wygrał aż 38:15, a całe zawody 61:43.

O sile obu drużyn stanowiły głównie zawodniczki pierwszej piątki. Te z Polkowic rzuciły 56 z 61 punktów dla swojego zespołu, rezerwowe pokonanych trafiły zaś tylko dwa rzuty z gry.

Zwyciężczynie do triumfu poprowadziła Agata Szczepanik (14 pkt i 10 zbiórek), która wspólnie z Justyną Hołtyn (6 pkt i 14 zbiórek) skutecznio opanowała strefę podkoszową. Grą polkowiczanek skutecznie kierowała zaś Monika Jasnowska (17 pkt i 7 asyst), na co dzień zawodniczka Arcusa SMS PZKosz Łomianki.