Grupa II: Karolak prowadzi gospodarzy do wygranej

Jakub Karolak zdobył 28 punktów i poprowadził Novum Lublin do zwycięstwa nad Treflem Sopot w inauguracyjnym meczu gospodarzy podczas lubelskiego półfinału. Sopocianom nie pomogło 18 oczek wicemistrza świata Daniela Szymkiewicza.

To było bardzo ważne spotkanie w lubelskim półfinale, gdyż przed turniejem już zakładano, że walka o awans rozstrzynie się pomiędzy trzema zespołami - Novum Lublin, Śląskiem Wrocław i Treflem Sopot. Wygrana ekipy trenera Sławomira Depty powoduje, że dla sopocian kluczowym spotkaniem będzie jutrzejszy mecz ze Śląskiem Wrocław.

Od początku spotkania kilka punktów przewagi mieli miejscowi koszykarze, którzy wygrali pierwszą kwartę 19:13. W drugiej odsłonie było podobnie i po 20. minutach gry na tablicy widniał rezultat 32:25 dla miejscowych.

W drugiej połowie prowadzenie miejscowych jeszcze wzrosło i momentami wahało się w okolicy 10 oczek. Trefl mozolnie rzucił się do odrabiania strat ekipa trenera Marcina Lichtańskiego od stanu 45:54 w ciągu kilku minut zmniejszyła straty do rywali do trzech oczek (56:59, 2:36 przed końcem). W decydujących momentach jak na lidera przystało dla gospodarzy trafiał Jakub Karolak. Najpierw popisał się trafieniem zza linii 6,75 m, a potem skutecznie wykonał dwa rzuty wolne.

Kiedy gospodarze ponownie odskoczyli po trafieniach Karolaka na 8 oczek 64:56 na 100 sekund przed końcem meczu stało się jasne, że sopocianie raczej tego spotkania nie wygrają. Wygraną gospodarzy przypieczętował celny rzut wolny Mateusza Wiśniewskiego, który ustalił wynik meczu na 68:63 dla Novum.