Grupa I: Gospodarze zaczynają od wygranej

Dobra dyspozycja Macieja Michalaka zapewniła zwycięstwo drużynie TKM Włocławek nad Spójnią Stargard Szczeciński. 20-letni skrzydłowy w niespełna 37 minut zdobył 28 punktów, miał 11 zbiórek i 5 asyst. Boisko opuścił przedwcześnie z powodu nadmiernej liczby przewinień.

Wicemistrzowie Polski juniorów z 2010 roku od początku przegrywali z gospodarzami półfinałowego turnieju we Włocławku. Ta przewaga TKM-u uwidoczniła się zwłaszcza w pierwszej kwarcie, wygranej przez podopiecznych Krzysztofa Szablowskiego 31:19. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry spisał się Maciej Michalak, który już do przerwy zdobył 16 punktów.

Kolejne dwie części meczu był już wyrównana, ale dzięki bardziej rozważnej grze miejscowi utrzymywali swoją przewagę. Spójnia miała zwłaszcza problem z zespołową grą, notując w całym spotkaniu o dziesięć asyst mniej (9:19) niż rywale. Nie pomógł przyzwoity występ rzadko pojawiającego się na parkietach pierwszoligowych Łukasza Ważnego (20 pkt, ale i 9 strat) oraz przebłyski Kacpra Kasprzaka (17 pkt).

Uspokojeni wysokim prowadzeniem koszykarze TKM-u wyraźnie przegrali ostatnią kwartę meczu, lecz rywale nie zdołali odebrać im wygranej. Oprócz Michalaka na wyróżnienie zasłużył Kamil Maciejewski, który do 7 asyst i 4 przechwytów dorzucił 11 punktów.