Po 1. dniu: Ciekawie w półfinałach

W najciekawszych pojedynkach pierwszego dnia półfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 20 Novum Lublin pokonało Trefla Sopot 68:63, Znicz Jarosław ograł Czarnych Słupsk 74:64, a Zastal Zielona Góra zwyciężył Koronę Kraków 65:53. Wygrywały również zespoły: Wilków Morskich Szczecin, TKM Włocławek, MKS Polonii Warszawa, WKS Śląsk Wrocław i MKS Pruszków.

Grupa I (Włocławek)

TKM Włocławek - Spójnia Stargard Szczeciński 82:75

Dobra dyspozycja Macieja Michalaka zapewniła zwycięstwo drużynie TKM Włocławek nad Spójnią Stargard Szczeciński. 20-letni skrzydłowy w niespełna 37 minut zdobył 28 punktów, miał 11 zbiórek i 5 asyst. Boisko opuścił przedwcześnie z powodu nadmiernej liczby przewinień. Więcej o meczu

MKS Polonia Warszawa - MKS Smyk Prudnik 93:57

Bez żadnych problemów juniorzy starsi MKS-u Polonii Warszawa pokonali MKS Smyk Prudnik w rozgrywanych we Włocławku półfinałach mistrzostw Polski juniorów starszych. Najlepszy zespół Mazowsza w tej kategorii wiekowej zwyciężył podopiecznych Tomasza Michalaka 93:57. Więcej o meczu

Grupa II (Lublin)

UMKS Lafarge Nida Gips Kielce - WKS Śląsk Wrocław 47:106

Żadnych szans nie dali kielczanom zawodnicy Śląska Wrocław. Podopieczni Macieja Maciejewskiego i Grzegorza Krzaka bardzo pewnie wygrali pierwsze spotkanie z UMKS Lafarge Nida Gips Kielce 106:47. Więcej o meczu

KKS Novum Lublin - Trefl Sopot SA 68:63

Jakub Karolak zdobył 28 punktów i poprowadził Novum Lublin do zwycięstwa nad Treflem Sopot w inauguracyjnym meczu gospodarzy podczas lubelskiego półfinału. Sopocianom nie pomogło 18 oczek wicemistrza świata Daniela Szymkiewicza. Więcej o meczu

Grupa III (Zielona Góra)

STK Wilki Morskie Szczecin - UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 85:75

W strzeleckim pojedynku Radosława Bojko z Mateuszem Tomczyńskim lepszy o jeden punkt ten pierwszy, a całe spotkanie STK Wilków Morskich Szczecin z UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski dla podopiecznych Marka Żukowskiego. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - Korona Kraków 65:53

Od zwycięstwa swoją przygodę z półfinałami mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli koszykarze SKM Zastalu Zielona Góra. Wzmocnieni Filipem Matczakiem gospodarze ograli Koronę Kraków mistrzów Polski do lat 18 sprzed dwóch lat. Więcej o meczu

Grupa IV (Katowice)

MKS Znicz Jarosław - STK Czarni PGK Słupsk 74:64

W swoim pierwszym meczu podczas półfinałowego turnieju w Katowicach zawodnicy MKS Znicz Jarosław ograli STK Czarnych PGK Słupsk różnicą dziesięciu punktów. Spotkanie przez dłuższy czas było niezwykle wyrównane, ale jarosławianie na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zanotowali punktową serię, która pozwoliła im wypracować sobie bezpieczną przewagę aż do samego końca. Więcej o meczu

AZS AWF Katowice - MKS Pruszków 80:86

Zawodnicy MKS Pruszków po niezwykle zaciętym meczu zdołali ograć na rozpoczęcie turnieju gospodarzy, zawodników AZS AWF Katowice. Pruszkowianie w czwartej kwarcie przegrywali już nawet różnicą dwunastu punktów, ale ostatecznie zdołali się odrobić w końcowych minutach i doprowadzić do wygranej swojego zespołu z wydawałoby się fatalnej sytuacji. Więcej o meczu