Grupa II: Novum i Śląsk pewne awansu

Wygrana Novum Lublin nad zespołem z Kiec rozstrzygała sprawę awansu w lubelskim półfinale. Gospodarze wygrali pewnie 108:65 i już dzisiaj mogą świętować awans do turnieju finałowego.

Lublinienie zaczęli zgodnie z planem, po 10 minutach prowadzli 28:15, ale w drugiej kwarcie do głosu doszli koszykarze z Kielc, którzy zmniejszyli straty do Novum do 9 oczek (33:42). W ekipie trenera Rafała Gila najlepiej dysponowany ponownie był Jakub Lewandowski, który do przerwy zdobył już 15 oczek. Lublinianie do przerwy słabo wykonywali rzuty wolne (7/14).

Druga połowa to bardzo skuteczna gra zespołu trenera Sławomira Depty, Novum wygrało tą część gry 51:31, a aż sześciu koszykarzy miejscowego zespołu zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe, przy okazji Mateusz Wiśniewski i Sebastian Drążyk zapisali na swoim koncie double - double. Kielczanom nie pomogło aż 31 punktów Jakuba Lewandowskiego.

Sprawa awansu w lubelskim półdinale została rozstrzygnięta, do finału wchodzą Novum Lublin i Śląsk Wrocław jutrzejsze spotkanie tych zespołów zadecyduje o pierwszym miejscu w turnieju półfinałowym. Trefl i Lafarge Nida Gips Kielce muszą szany na finał szukać za rok.