ME U18: Szwedki były lepsze

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 zbyt długo rozpamiętywała poniedziałkową porażkę z Turcją i po słabym meczu przegrała ze Szwecją 39:75. Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Magdalena Wojdalska, dla której był to najlepszy mecz podczas turnieju rozgrywanego w Rumunii.
W poniedziałek trochę na własne życzenie „biało-czerwone” przegrały z Turcją po dogrywce, choć na 90 sekund przed końcem prowadziły różnicą siedmiu punktów. Tamto spotkanie zbyt mocno odbiło się na postawie Polek podczas konfrontacji z niepokonaną Szwecją. Rywalki wygrały wszystkie cztery kwarty, większość pewnie.
Szwedki nie miały problemów z grą blisko kosza, gdzie aktywne były Josefin Vesterberg i Amanda Zahui. Obie zdobyły w sumie 33 z 75 punktów dla swojego zespołu, a mecz z Polską był udany zwłaszcza dla Vesterberg. 18-letnia skrzydłowa zdobywała wcześniej średnio 5 punktów na mecz, ale w starciu z naszą reprezentacją trafiała nie tylko z pola trzech sekund, ale także dystansu (3 trójki). W sumie uzyskała 21 punktów i to w zaledwie 28 minut.
Polki dla odmiany miały problem ze skutecznością. Środkowa Patrycja Jastrzębska uzyskała co prawda 12 zbiórek, ale nie trafiła przy tym żadnego z dziesięciu rzutów z gry. Średnia całego zespołu nie przekroczyła zaś 24 procent.
Na pocieszenie 17-letnia Magdalena Wojdalska, która wcześniej punktowała tylko w jednym spotkaniu, z dorobkiem 10 punktów została najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu.
Porażka ze Szwecją nie przekreśliła szans kadry na awans do ćwierćfinału. Aby znaleźć się wśród ośmiu najlepszych drużyn Europy podopieczne Adama Ziemińskiego muszą w środę pokonać gospodarza turnieju Rumunię. Początek spotkania o godzinie 20:15.