ME U18: Polki drugie w grupie B

Ze zmiennym szczęściem wiodło się naszej reprezentacji do lat 18 w grupie wstępnej mistrzostw Europy dywizji A. Po dwóch porażkach z Litwą i Hiszpanią podopieczne Adama Ziemińskiego musiały wygrać ze Słowenią, aby awansować do dalszej fazy turnieju. Na szczęście to spotkanie od początku układało się po myśli „biało-czerwonych”.
Polki nie rozpamiętywały długo wyraźnej porażki z Hiszpanią. Zwycięstwo ze Słowenią, przy równoczesnej porażce Litwy, zapewniało kadrze awans do najlepszej dwunastki turnieju. Z takim nastawieniem nasze reprezentantki wyszły w sobotę na parkiet i od pierwszych minut kontrolowały rozwój wypadków na boisku. Pierwszą kwartę kadrowiczki wygrały 15:6, dzięki czemu w kolejnych częściach grało im się łatwiej. Rywalki dwukrotnie próbowały odrobić straty, ale w kluczowych momentach ważne punkty zdobywały Karolina Wilk i Dominika Owczarzak.

Do przerwy było 26:19 dla Polek, a w kolejnych dwóch częściach meczu ta przewaga tylko się powiększył. Trzecią kwartę zawodniczki Ziemińskiego wygrały 11:7, a ostatnią 18:12. Cały mecz zaś 55:38.

Do drugiej fazy turnieju awansowały trzy najlepsze zespoły z czterech grup. Obok Polski z grupy B do dalszej części rozgrywek przedostały się Hiszpania i Słowenia. Od poniedziałku dwanaście zespołów podzielonych na dwie grupy rywalizować będzie o awans do ćwierćfinału, z zaliczeniem wyników spotkań z rundy przedwstępnej. Polki (bilans 1-1) zmierzą się ze zwycięzcą grupy A reprezentacją Szwecji, a także Turcją i Rumunią.

Polska - Słowenia 55:38 (15:6, 11:13, 11:7, 18:12)
Punkty dla Polski: K. Wilk 13, D. Owczarzak 10, D. Miłoszewska 9, J. Sendlewska 8, M. Koperwas 6, K. Szymała 3 (1), M. Skrzecz 2, K. Woźniak 2, P. Jastrzębska 2, M. Wojdalska 0, K. Jaworska 0, A. Wolańska 0.
Najwięcej dla Słowenii: R. Abramovic 11 (2) i A. Gjerkes 10 (2)