Po 2. dniu: Pięciu finalistów

Już po drugim dniu rozstrzygnęły się losy półfinałów w Lublinie i Katowicach - awans wywalczyły zespoły Śląska Wrocław, Novum Lublin, MKS Pruszków i Znicz Jarosław. We Włocławku pewny awansu jest miejscowy TKM. W Zielonej Górze sprawa awansu jest otwarta szansę mają Zastal, Wilki Morskie i Korona. W bezpośrednim meczu o awans zagrają Polonia Warszawa i Spójnia Stargard Szczeciński.

Grupa I (Włocławek)

TKM Włocławek - MKS Polonia Warszawa 73:70

Koszykarze TKM Włocławek są już finałach mistrzostw Polski juniorów starszych. Gospodarze turnieju półfinałowego po zaciętym spotkaniu ograli MKS Polonia Warszawa, przewagę zaznaczając w drugiej kwarcie. TKM do zwycięstwa ponownie poprowadził Maciej Michalak, który zdobył 23 punkty. Więcej o meczu

MKS Smyk Prudnik - Spójnia Stargard Szczeciński 79:88

Dobra dyspozycja Mateusza Kulickiego i Tomasza Madziara to za mało, aby pokonać ubiegłorocznych wicemistrzów Polski juniorów. MKS Smyk Prudni przegrał ze Spójnią Stargard Szczeciński i stracił szansę na awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

Grupa II (Lublin)

WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot SA 61:60

Sopocianie przegrali drugie spotkanie w półfinale Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 20 i jeżeli w drugim meczu dnia Novum Lublin pokona UMKS Lafarge Nida Gips Kielce to ekipa trenera Lichtańskiego straci szansę na awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

KKS Novum Lublin - UMKS Lafarge Nida Gips Kielce 108:65

Wygrana Novum Lublin nad zespołem z Kiec rozstrzygała sprawę awansu w lubelskim półfinale. Gospodarze wygrali pewnie 108:65 i już dzisiaj mogą świętować awans do turnieju finałowego. Więcej o meczu

Grupa III (Zielona Góra)

Korona Kraków - STK Wilki Morskie Szczecin 62:61

Wyrównany mecz w Zielonej Górze, gdzie Korona Kraków zmierzyła się z STK Wilki Morskie Szczecin. Ostatecznie lepsi o jeden punkt koszykarze z Grodu Kraka. Najskuteczniejszym strzelcem krakowskiego zespołu okazał się Jakub Maksymiuk, ale popełnił przy tym wiele strat. Więcej o meczu

SKM Zastal Zielona Góra - UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 72:63

Tylko do połowy pierwszej kwarty drużyna UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski miała szansę na wygraną w starciu z SKM Zastal Zielona Góra. Później wyraźną przewagę mieli już podopieczni Bogusława Onufrowicza, którzy ostatecznie zwyciężyli 72:63. Więcej o meczu

Grupa IV (Katowice)

STK Czarni PGK Słupsk - MKS Pruszków 55:72

Drugi mecz i drugie zwycięstwo - tak wygląda bilans spotkań koszykarzy MKS Pruszków podczas półfinałowego turnieju w Katowicach. Tym razem team spod Warszawy okazał się lepszy od rywali ze Słupska, zapewniając sobie sukces po raz kolejny znakomitą końcówką spotkania. Więcej o meczu

AZS AWF Katowice - MKS Znicz Jarosław 70:74

Ekipa MKS Znicz Jarosław okazała się lepsza od AZS-u AWF Katowice, czym rozstrzygnęli losy turnieju półfinałowego rozgrywanego w śląskim mieście. Jarosławianie, podobnie jak pruszkowianie, mają na swoim koncie dwie wygrane w dwóch meczach i to właśnie te zespoły zagrają w turnieju finałowym o medale mistrzostw Polski. Więcej o meczu