Żeńska kadra U18 po meczach w Belgii

W dniach 25 - 27.07 reprezentacja Polski do lat 18 kobiet rozegrała trzy mecze wyjazdowe z wicemistrzem Europy sprzed dwóch lat (rocznik 93 - 94) - Belgią.
Pierwszy mecz, który odbył się w Liege Polki przegrały 46:70 (16:18, 10:14, 8:17, 12:21). Zespół polski w pierwszej połowie dotrzymywał kroku faworyzowanym Belgijkom, grając z dużą determinacją w obronie, a także dobrze zbilansowanym atakiem. W drugiej połowie Polki nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych Belgijek, które dużo punktów zdobywały po bardzo dobrze granych kontratakach. Niestety także słabsza obrona 1:1 naszego zespołu w drugiej połowie dała kontrolowane zwycięstwo Belgijkom.
W drugim meczu Polki od samego początku zostały zaskoczone obroną na całym boisku z podwajaniem i w pierwszej kwarcie dały aż 14 strat przegrywając 6:25. Od drugiej kwarty Polki radziły sobie już lepiej w tym elemencie, ale ciągle nie były w stanie zatrzymać szybkiego ataku przeciwniczek i stąd wyraźna porażka 41:74 (6:25, 6:13, 12:17, 17:19). W obu tych meczach Polkom bardzo trudno przychodziło zdobywanie łatwych punktów, dlatego taka mała zdobycz punktowa.
Trzeci mecz w wykonaniu Polek to pokaz charakteru i waleczności. W ostatnim spotkaniu przed rozpoczynającymi się 4.08 w Oradei (Rumunia) Mistrzostwami Europy nasza reprezentacja stoczyła równy bój z Belgią. Do przerwy trochę brakowało skuteczności, natomiast zupełnie inaczej wyglądała obrona 1:1 i opanowanie w grze ofensywnej. W drugiej połowie Polki dodały jeszcze dużo lepszy powrót do obrony zabierając gospodyniom punkty z szybkiego ataku. Jednocześnie nasza drużyna poprawiła skuteczność w ataku i minimalnie przegrała ten mecz 60:65 (8:17, 15:25, 16:10, 21:13). Punkty w tych trzech meczach zdobyły:
Szybała 22, Jaworska 21, Woźniak 19, Wilk 16, Koperwas 15, Skrzecz, Wojdalska i Sendlewska po 11, Wolańska 9, Owczarzak 5, Jastrzębska 4 i Faleńczyk 3.