Kadra U18 kobiet po turnieju we Francji

Kadra U18 kobiet wróciła z turnieju we Francji. W słonecznej Prowansji nasze reprezentantki grały kolejno z reprezentacjami Francji, Szwecji i Holandii.
Pierwszy mecz z Francuzkami rozpoczęliśmy obiecująco, wymuszając błędy w zespole gospodyń. Remisowaliśmy po pierwszej kwarcie 8:8. W drugiej kwarcie Francuzki zagrały z większą skutecznością i do przerwy prowadziły 26:18. Druga połowa to rewelacyjna gra Francuzek w obronie i niemoc naszej reprezentacji w ataku. Sporo niecelnych rzutów nawet z czystych pozycji i podłamanie naszych dziewczyn doprowadziło do porażki 19:60 (8:8, 10:18, 0:18, 1:16).
Na drugi mecz Polki wyszły skoncentrowane i ze sportową złością chciały udowodnić, że mecz z Francją to był tylko wypadek przy pracy. Po niezłym meczu niestety nasza reprezentacja musiała uznać wyższość Szwedek i przegrała 49:58 (18:11, 7:20, 13:7, 11:20). Polki grały w tym meczu zrywami wygrywając pierwszą i trzecią kwartę. W zwycięskich kwartach nasze reprezentantki grały bardzo dobrą obroną z presją na piłce. Kiedy tego brakowało w wyniku braku sił albo koncentracji Szwedki, mające w swoich szeregach dwie zawodniczki powyżej 190 cm. wzrostu dominowały zwłaszcza w strefie podkoszowej. Dwie minuty przed końcem meczu Polki przegrywały jednak różnicą tylko dwóch oczek. Końcówka należała jednak do Szwedek i to one cieszyły się ze zwycięstwa.
Trzeciego dnia Polki zagrały ostatni mecz turnieju z Holandią, która podobnie jak nasz zespół doznała dwóch porażek. Podobnie jak w poprzednich meczach w pierwszej kwarcie nasze zawodniczki nieźle walczyły i po pierwszej kwarcie przegrywały 17:19. W drugiej kwarcie zbyt dużo było prostych błędów, na które składały się niepotrzebne straty i słaba walka na defensywnej tablicy. Zbyt szybkie, wariackie akcje kończyły się niecelnymi podaniami albo rzutami. Holenderki grały dużo spokojniej i rozsądniej i do przerwy to one prowadziły 38:25. Trzecia kwarta to ponowny zryw Polek, które zagrały dużo dokładniej i skuteczniej i po najlepszej kwarcie w tym turnieju przegrywały 54:56. Czwarta kwarta to gra kosz za kosz. Więcej zimnej krwi w końcówce wykazały nasze przeciwniczki i zwyciężyły 70:66 (17:19, 8:19, 29:18, 12:14)