Grupa II: Gospodarze truiumfują w Lublinie

Koszykarze Novum Lublin pokonali WKS Śląsk Wrocław 74:68 i zajęli pierwsze miejsce w lubelskim półfinale. Miejscowych do boju poprowadził ponownie Jakub Karolak, który zdobył 22 punkty, ale dzielnie wspierał go Michael Gospodarek autor 18 oczek.

Pierwsza odsłona należała do zespołu Śląska, który po 10 minutach gry minimalnie prowadził 16:21. W drugiej kwarcie dzięki dobrej postawie Jakuba Karolaka miejscowi koszykarze odrobili straty i do przerwy na tablicy wyników było 32:31 dla wrocławian. W pierwszej połowie Karolak zanotował na swoim koncie 10 oczek dla Novum, a jego drużyna wygrywała walkę na tablicach 22:15.

Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu wyrównana walka, na 4 minuty przed końcem trzeciej odsłony jest remis po 45, a dwie minuty później po trafieniu Mateusza Kryśko miejscowi prowadzą 49:45. Chwilę później prowadzili już wrocławianie 50:49 po trafieniu za trzy punkty Kacpra Sęka. Na koniec trzeciej odsłony górą jednak byli miejscowi koszykarze 51:50.

Początek ostatniej kwarty to dobra gra Novum, gospodarze wygrali pierwsze 6 minut 12:5 i objęli prowadzenie 63:56. Śląsk nie dawał za wygraną i na 3 minuty przed końcem meczu zmniejszył prowadzenie miejscowych do 3 oczek 63:60, a minutę później zaledwie do jednego punktu (67:66). W końcówce ważne punkty dla miejscowych zdobywali Jakub Karolak oraz Michael Gospodarek, wynik dla Śląska trzymali Norbert Kulon, Aleksander Raczek i Jarosław Zyskowski. Gospodarze do końca dobrze wykonywali rzuty wolne i wygrali 74:68.