ME U16 Kobiet: Serbia za mocna dla Polski

Reprezentacja Serbii okazała się za silna dla młodych Polek. W drugim spotkaniu Mistrzostw Europy podopieczne Andrzeja Włodarza musiały uznać wyższość swoich rywalek i przegrały 53:71. Awans do czołowej dwunastki ME nasza kadra ma już zapewniony mecz ze Szwecją zadecyduje o tym czy zajmiemy drugie miejsce w grupie, początek spotkania o 15.15.
Pierwsza kwarta była wyrównana, ale o porażce w całym spotkaniu zadecydowała bardzo słaba postawa naszej drużyny w drugiej kwarcie. Przez 10 minut Polki zdobyły jedynie 4 punkty, tracąc aż 17. W drugiej połowie naszym zawodniczkom nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku.
Polska ma już zapewniony awans do czołowej dwunastki imprezy. Spotkanie ze Szwecją zadecyduje o tym, czy zajmiemy drugie miejsce w grupie. Mecz jest o tyle ważny, że jego wynik zalicza się do kolejnego etapu rywalizacji. Początek meczu o godzinie 15.15 czasu lokalnego (14.15 w Polsce). Zapraszamy do śledzenia tego spotkania na oficjalnej stronie imprezy