ME U20: Porażka z Rumunią

W drugim spotkaniu mistrzostw Europy do lat 20 reprezentacja Polski dość niespodziewanie przegrała z dużo niżej notowaną Rumunią 62:70. O porażce biało-czerwonych przesądziła przede wszystkim fatalna skuteczność trzypunktowych rzutów.
W spotkaniu z Rumunią na mistrzostwach Europy do lat 20 zadebiutował Michał Kwiatkowski, który wcześniej narzekał na drobny uraz podkręcenia kostki. Początek spotkania nie wskazywał na porażkę Polaków, bowiem grający szybką koszykówkę pełną kontrataków biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 10:4. Rywale na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą i od tego momentu spotkanie toczyło się kosz za kosz. W drugiej połowie inicjatywę przejęli Rumunii, którzy jednak nie potrafili odskoczyć Polakom na więcej niż 5 punktów.

Jeszcze większe problemy mieli Polacy, którzy spudłowali 16 trzypunktowych rzutów z rzędu! Polaków przy grze utrzymywali niezwykle aktywni Sebastian Szymański i Marek Szumełda-Krzycki. Po rzucie tego ostatniego w 35. minucie na tablicy widniał remis 53:53. W kluczowym momencie Rumunii zdobyli jednak 5 oczek z rzędu i odskoczyli na 63:58. Trener Robert Jakubiak nakazał swym podopiecznym szybkie faule taktyczne, lecz rywale byli bezbłędni na linii rzutów osobistych i ostatecznie wygrali 70:62.

Polska - Rumunia 62:70 (19:16; 13:19; 15:13; 15:22)

Polska: Marek Szumełda-Krzycki 14, Sebastian Szymański 14, Michał Sokołowski 11 (11 zbiórek), Wojciech Fraś 8 punktów (8 zbiórek), Hubert Wierzbicki 6 (5 zbiórek), Mateusz Dziemba 3, Jakub Parzeński 3, Michał Kwiatkowski 2, Jarosław Zyskowski 1, Norbert Kulon 0, Kacper Młynarski 0, Dariusz Wyka 0