ME U20: Wygrana na początek

Reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa Europy do lat 20 od zwycięstwa 74:71 z Macedonią. Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził Wojciech Fraś z 22 punktami na koncie.
W polskim zespole na boisko w ogóle nie wyszli Michał Kwiatkowski i Dariusz Wyka, którzy mieli być kluczowymi zawodnikami ekipy Roberta Jakubiaka. Mimo ich nieobecności biało-czerwoni spisywali się bardzo dobrze od samego początku. Grający bez nominalnego środkowego Polacy nie mieli żadnych problemów ze zbiórkami, a w całym spotkaniu wygrali rywalizację o deskę 40:31.

Kluczowa dla losów meczu okazała się 2 kwarta, którą nasi rodacy wygrali aż 30:9. Wypracowana wówczas przewaga pozwoliła nam grać spokojnie przez większość drugiej połowy. W czwartej kwarcie Macedończycy ograniczali popełniane wcześniej nagminnie straty, a także seryjnie trafiali „trójki”. Niespodziewanie na 2 minuty przed końcem rywale ograniczyli przewagę Polaków do zaledwie jednego (70:71) punktu. Więcej zimnej krwi zachowali jednak biało-czerwoni, którzy ostatecznie wygrali 74:71 po emocjonującej końcówce.

Polska - Macedonia 74:71 (21:24; 30:9; 11:17; 12:21)

Polska: Wojciech Fraś 22 (6 zbiórek), Jakub Parzeński 12, Sebastian Szymański 10, Jarosław Zyskowski 8, Marek Szumełda-Krzycki 6, Hubert Wierzbicki 6 (6 zbiórek), Michał Sokołowski 4 (12 zbiórek), Mateusz Dziemba 3, Norbert Kulon 2, Kacper Młynarski 1