ME U20 Kobiet: Turcja gromi biało - czerwone

Turcja wysoko pokonała biało - czerwone w spotkaniu, które mogło naszemu zespołowi dać pierwsze miejsce w grupie przed pojedynkami ćwierćfinałowymi. Polki zagrały najsłabsze spotkanie w turnieju i przegrały 48:69.
Spotkanie od początku nie toczyło się po myśli naszego zespołu, przez pierwsze 5. minut meczu Polki zdobyły jedynie 3 punkty tracąc aż 11. Do końca pierwszej kwarty niewiele się zmieniło i nasz zespół po 10 minutach gry miał na koncie jedynie 5 oczek.
Wynik pierwszej odsłony miał decydujące znaczenie dla całego spotkania porażka 5:24 ustawiła losy meczu. W kolejnych odsłonach Polki grały już równo, ale nie zdołały odrobić strat z pierwszych 10 minut spotkania.
Teraz od wyników pozostałych spotkań w polskiej grupie zależy miejsce naszego zespołu przed ćwierćfinałem. W najgorszym wypadku nasz zespół może przystąpić do rywalizacji nawet z trzeciej pozycji.
Polska - Turcja 48:69 (5:24, 13:16, 14:11, 16:18)
Polska: Misiuk 10, Markiewicz 9, Idziorek 9, Jasnowska 6, Mistygacz M. 5, Kuras 4, Ziętara 4, Marciniak 1, Szczepanik 0, Śnieżek 0, Mistygacz D. 0, Cebulska 0.