ME U20 Kobiet: Ukraina lepsza od biało - czerwonych

Pierwszej porażki w trzecim spotkaniu Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20 w Nowym Sadzie doznały reprezentantki Polski. Biało - czerwone uległy Ukrainie 57:62.
O porażce zadecydowała bardzo słaba pierwsza połowa spotkania przegrana przez Polki 23:36. W drugiej połowie, zwłaszcza w czwartej kwarcie biało - czerwone poderwały się do walki i doprowadziły do stanu 57:60 na 70 sekund przed końcem spotkania. Na więcej zabrakło już podopiecznym Iwony Jabłońskiej czasu.
Porażka z Ukrainą zalicza się naszemu zespołowi do kolejnego etapu rywalizacji, bez względu na wynik spotkania Serbia - Niemcy, nasza kadra awansuje do kolejnego etapu z drugiej lokaty. W drugiej fazie turnieju zagramy z Litwą, Rosją i Turcją.
Niedziela będzie dniem przerwy w imprezie, początek drugiego etapu w poniedziałek.
Polska - Ukraina 57:62 (11:15, 12:21, 9:11, 25:15)
Polska: Mistygacz D. 12, Misiuk 10, Ziętara 9, Markiewicz 7, Śnieżek 6, Jasnowska 5, Mistygacz M. 4, Kuras 2, Idziorek 2, Cebulska 0, Marciniak 0, Szczepanik 0.