Polskie juniorki po raz drugi lelsze od Łotwy

Dzisiaj reprezentacja Polski ponownie zwyciężyła reprezentację Łotwy 69:53 (31:10, 15:11, 9:18, 14:14).
Sztab szkoleniowy podjął decyzję o uczestnictwie w meczu trzech pozostałych zawodniczek, będących na zgrupowaniu w Wałczu. Nie zagrali podstawowi gracze Miłoszewska, Wilk i Koperwas, a w ich miejsce zagrały Marlena Blicharz, Klaudia Czarnodolska i Patrycja Jastrzębska. Zespół Polski rozpoczął mecz bardzo skoncentrowany trafiając raz po raz do kosza Łotyszek i prowadząc po 4 minutach 14:0. Po czasie na żądanie trenera Łotyszek niewiele się zmieniło i grające koncertowo Polki powiększały przewagę kończąc pierwszą kwartę różnicą 21 oczek. Polki grały w tej kwarcie bardzo skutecznie i zdobyły aż 31 punktów, trafiając wielokrotnie z półdystansu i dystansu. W tym momencie Polki uwierzyły, że mecz już jest wygrany, rozluźniły obronę, zaczęły popełniać zbyt dużo strat, co coraz skrzętniej wykorzystały zawodniczki z Łotwy. Wyraźnie zauważalne to było w trzeciej kwarcie, gdzie po wielu szybkich atakach Łotyszki zdobywały tzw. łatwe punkty. W trzeciej kwarcie przeciwniczki trafiły też trzy rzuty za trzy punkty i wygrały trzecią kwartę 18:9. W czwartej kwarcie Polki powróciły do gry i kontrolowały wynik do końca zawodów.
Punkty dla Polek zdobyły: Marlena Blicharz 11, Karina Szybała 11, Kinga Woźniak 8, Patrycja Jastrzębska 8, Joanna Sendlewska 7, Agata Ostrowska 6, Magda Wojdalska 5, Kasia Jaworska 5, Ola Wolańska 4, Klaudia Czarnodolska 2, Edyta Faleńczyk 2.