Żeńska kadra U18 pokonuje Łotwę

Reprezentacja polskich koszykarek do lat 18 wygrała pierwszy mecz sparringowy rozegrany w Człopie koło Wałcza z Łotwą 79:51 (13:8, 32:12, 19:10, 15:16).
Początek meczu w wykonaniu naszych koszykarek był trochę nerwowy, brakowało skuteczności. Łotyszki jednak także raziły nieskutecznością i stąd niski wynik pierwszej kwarty 13:8. Druga kwarta to jednak popis naszej reprezentacji, zwłaszcza w grze obronnej i ruchliwości w ataku, co przełożyło się na ilość wykonywanych rzutów wolnych (12 celnych na 15 wykonywanych). Zdecydowane akcje podkoszowe naszych zawodniczek i kompletna dominacja na tablicach pozwoliły na wygranie kwarty 32:12 i prowadzenie do przerwy różnicą 25 punktów. Tak wysokie prowadzenie pozwoliło sztabowi trenerskiemu na większą rotację składem w drugiej połowie meczu i przećwiczenie różnych wariantów taktycznych. Pełna kontrola naszego zespołu podczas drugiej połowy meczu dała pewne i całkowicie zasłużone zwycięstwo naszej reprezentacji.
Punkty dla reprezentacji Polski zdobyły: Ola Wolańska 16, Karolina Wilk 13, Dominika Miłoszewska 11, Magda Koperwas 11, Magda Wojdalska 9, Joanna Sendlewska 5, Monika Skrzecz, Karina Szybała i Kasia Jaworska po 4, Kinga Woźniak i Edyta Faleńczyk po 1 i Agata Ostrowska 0.