U-20: Dwie porażki Polaków

Reprezentacja Polski do lat 20 w ramach przygotowań do mistrzostw Europy wyjechała do Austrii, gdzie w weekend 24-26 czerwca zmierzy się z rówieśnikami z Austrii, Niemiec i Słowenii.
Rozgrywany w austriackim mieście Oberwart nosi nazwę "Turniej czterech narodów". Jest to kolejny etap przygotowań kadry Polski do lat 20, która w dniach 14-24 lipca powalczy o awans do dywizji A. Co ciekawe podczas rozgrywanego właśnie turnieju w Oberwart Polacy są jedynym zespołem występującym w dywizji B.

W pierwszym spotkaniu Polacy znacząco ulegli faworyzowanym Niemcom, choć to podopieczni trenera Roberta Jakubiaka w pierwszej kwarcie byli na prowadzeniu. Po zmianie stron nasi zachodni sąsiedzi zanotowali jednak serię 16:0 i wygrali 82:53.

Polska - Niemcy 53:82

Najwięcej dla Polski: Sebastian Szymański 9, Jakub Parzeński 6, Michał Sokołowski 6

W sobotę 25. czerwca Polacy zmierzyli się z również wyżej notowanymi rywalami, a mianowicie kadrą Słowenii. Biało-czerwoni grali niezwykle ambitni i choć w pierwszej połowie znacząco przegrywali, odrobili większość strat po zmianie stron. Ostatecznie nasz zespół przegrał 76:80.

Polska - Słowenia 76:80

Najwięcej dla Polski: Jakub Parzeński 19, Sebastian Szymański 10, Hubert Wierzbicki 8

W niedzielę (26. czerwca) Polacy powalczą więc z Austrią o trzecie miejsce. Transmisja z pojedynku z gospodarzami będzie do obejrzenia na żywo w Internecie od godziny 19:45 pod linkiem: http://www.basketballaustria.at/LiveStreamMu20.