Kadra U20 gorsza od Turcji

Reprezentacja Polski przegrała drugie spotkanie podczas turnieju w Ferrol w Hiszpanii. Tym razem podopieczne Iwony Jabłońskiej i Dariusza Raczyńskiego uległy Turcji 61:65.
Spotkanie bardzo źle się zaczęło dla biało - czerwonych w 5. minucie Turcja prowadziła 12:0, a pierwszą kwartę wygrała 17:12. Druga kwarta była jeszcze gorsza, przez 5 minut gry Polkom nie udało się nawet zdobyć punktu. Po 20. minutach gry było 35:21 dla Turcji.
Najlepsza w wykonaniu polskiego zespołu była trzecia kwarta wygrana 23:13, skuteczna obrona oraz kontry pozwoliły zmniejszyć straty. W ostatniej kwarcie biało - czerwone dwukrotnie zbliżały się na 1 punkt do ekipy Turcji, ale nie potrafiły rozegrać skutecznej akcji w ataku, za to Turcja odpowiadała trafieniami za trzy punkty.
Turcja - Polska 65:61 (17:12, 18:9, 13:23, 17:17)
Polska: Ziętara 16, Szczepanik 16, Mistygacz D. 9, Idziorek 6, Markiewicz 4, Śnieżek 4, Kuras 3, Cebulska 2, Marciniak 1, Mistygacz M. 0, Trzeciak 0, Misiuk nie grała.

W sobotę kadra U20 kobiet wraca do Warszawy, następnie zawodniczki otrzymają wolne do 29 czerwca, wówczas to reprezentacja spotyka się z Warszawie na ostatnim zgrupowaniu, które potrwa do 2 lipca. Wylot do Serbii na Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 20 już 5 lipca, a 7 lipca Polki zagrają pierwszy mecz z Niemkami.