MUKS wraca na tron, a VBW GTK ma brąz!

Po dwóch latach przerwy na tron mistrzowski w kategorii U20 powracają koszykarki MUKS Poznań. Podopieczne Iwony Jabłońskiej w finałowym meczu pokonały po dogrywce MKS Polkowice 71:68. Brązowe krążki przypadły zawodniczkom VBW GTK Gdynia, które w małym finale okazały się lepsze od SKS 12 AZS UW Warszawa zwyciężając 73:68.

finał: MKS Polkowice - MUKS Poznań 68:71

Niesamowite emocje i dogrywka towarzyszyły finałowej konfrontacji, w której stanęły naprzeciwko siebie drużyny MUKS-u Poznań i MKS-u Polkowice. Tym razem podopiecznym Iwony Jabłońskiej udało się wygrać tą próbę nerwów, a w dodatkowych pięciu minutach meczu jej zawodniczki zdobyły o trzy oczka więcej od rywalek. Spotkanie to z pewnością było godne finałowej rywalizacji, w której spotkały się dwie najlepsze drużyny w Polsce. Więcej o meczu

Posłuchaj trenerów po meczu:
Iwona Jabłońska (MUKS Poznań)
Krzysztof Szwej (MKS Polkowice)

o 3. miejsce: SKS 12 AZS UW Warszawa - VBW GTK Gdynia 68:73

Paulina Kuras na sekundy przed końcem przypieczętowała sukces gdyńskiego zespołu w starciu o brązowe medale mistrzostw Polski. Co prawda dziewczyny lubią brąz, ale dla gdynianek jest to tylko brąz. Do Kórnika ekipa dowodzona przez Andrzeja Curyla jechała bronić tytułu mistrzowskiego, a mogło się obyć bez żadnego z medali. Więcej o meczu