Grupa A: Urban zapewnił dogrywkę, a Znicz ją wygrał

Po niezwykle zaciętym spotkaniu, którego losy rozstrzygnęły się po dogrywce, MKS Znicz Jarosław lepszy od TKM Włocławek. Bohaterem jarosławian został Andrzej Urban, zdobywca ostatnich punktów regulaminowego czasu gry.

Przed rozegraniem ostatniej akcji meczu TKM Włocławek prowadził różnicą trzech punktów (67:64), ale to rywale mieli piłkę. Z oddaniem rzutu koszykarze Znicza zwlekali do końcowej syreny, a odpowiedzialność w swoje ręce wziął Andrzej Urban. 20-letni obwodowy jarosławian wcześniej nie trafił żadnego z czterech rzutów z obwodu, lecz w najważniejszym momencie nie zawiódł. Jego trafienie zapewniło Zniczowi dogrywkę, w której drużyna Macieja Milana nie dała żadnych szans rywalom.

Drużyna z Podkarpacia szybko uzyskała kilkupunktową przewagę, ostatecznie dodatkowe pięć minut wygrywając 15:6. Najskuteczniejszym strzelcem drugiego zespołu katowickich półfinałów był reprezentant Polski Dariusz Wyka (25 pkt, 16 zbiórek i 5 bloków), który w decydujących fragmentach gry zdominował strefę podkoszową.

Przeciętne spotkanie zanotował Maciej Michalak, lider TKM-u w półfinałach. Podczas meczów we Włocławku pierwszopiątkowy skrzydłowy rzucał przynajmniej 23 punkty, notując wskaźnik Evaluation powyżej 20. W starciu ze Zniczem Jarosław Michalak słabo wypadł zwłaszcza przed przerwą, gdzie miał problemy ze skutecznością. Ostatecznie zawodnik zakończył zawody z dorobkiem 11 punktów, ale z powodu nadmiernej liczby przewinień nie ukończył meczu.

Wobec słabszej dyspozycji Michalaka liderem włocławian w ataku był Michał Pietrzak, autor 19 punktów i 9 zbiórek.