Po 1. dniu: Mocni gospodarze

Śląsk Wrocław w pierwszym spotkaniu pewnie pokonał SKM Zastal Zielona Góra 85:63, w derbach Mazowsza Polonia ograła MKS Pruszków 75:49. Gorzką pigułkę musieli także przełknąć wicemistrzowie Polski ze Szczecina, którzy w meczu otwarcia wysoko ulegli Novum Lublin. Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy w meczu TKM Włocławek - Znicz Jarosław. Jutro kolejne emocje w hali przy Mieszczańskiej.

Grupa A

TKM Włocławek - MKS Znicz Jarosław 73:82

Po niezwykle zaciętym spotkaniu, którego losy rozstrzygnęły się po dogrywce, MKS Znicz Jarosław lepszy od TKM Włocławek. Bohaterem jarosławian został Andrzej Urban, zdobywca ostatnich punktów regulaminowego czasu gry. Więcej o meczu

KKS Novum Lublin - STK Wilki Morskie Szczecin 98:63

Największe zwycięstwo na zakończenie pierwszego dnia mistrzostw Polski juniorów starszych zanotowali koszykarze KKS Novum Lublin. Zespół Sławomira Depty rozgromił STK Wilki Morskie Szczecin, triumfując we wszystkich kwartach. Więcej o meczu

Grupa B

MKS Pruszków - MKS Polonia Warszawa 49:75

Konfrontacja dwóch mazowieckich drużyn dla MKS-u Polonii Warszawa. W otwierającym finały mistrzostw Polski juniorów starszych meczu podopieczni Piotra Bakuna pokonali MKS Pruszków 75:49. Przewaga stołecznego zespołu była niezagrożona niemal przez całe zawody. Więcej o meczu

WKS Śląsk Wrocław - SKM Zastal Zielona Góra 85:63

Nie było niespodzianki w drugim spotkaniu grupy B. Uznawany za jednego z faworytów do mistrzostwa WKS Śląsk Wrocław pokonał SKM Zastal Zielona Góra, oddając inicjatywę rywalom tylko w ostatniej kwarcie meczu. Więcej o meczu