Polki przegrywają z Ukrainą

Reprezentacja Polski kobiet przegrała w Spale w pierwszym towarzyskim spotkaniu z reprezentacją Ukrainy 81:83.
Całe spotkanie było wyrównane, w połowie pierwszej kwarty Polki prowadziły 13:10, a 10 minut później 36:32. Po 20 minutach gry na tablicy było 50:46. W trzeciej odsłonie zespół Ukrainy uzyskał 11 punktów przewagi. Ambitna pogoń podopiecznych Dariusza Maciejewskiego doprowadziła do wyrównania tuz przed końcem spotkania. Na 24 sekundy przed końcem meczu przy stanie 81:81 nasza kadra miała piłkę, ale akcja zespołu biało - czerwonych była nieskuteczna, w rewanżu goście wyprowadzili kontrę, która zakończyła się punktami równo z końcową syreną i porażka Polek stała się faktem.
Polska: Mowlik 18, Pawlak 12, Żurowska 10, Babicka 10, Krężel 9, Szott 8, Kaczmarczyk 5, Chomać 3, Skobel 2, Gulak - Lipka 2, Dźwigalska 2, Pietrzak 0.