Grupa V: Mocni gospodarze

Wysoka wygrana Trefla Sopot nad ekipą GTK Fluor Britam Gliwice i zwycięstwo Junaka Włocławek nad MOSM Bytom tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień turnieju ćwierćfinałowego w Sopocie. Ekipa gospodarzy potwierdza, że nie przypadkowo jest wymieniana w gronie kandydatów do miejsca na podium Mistrzostw Polski U18.

UKS MOSM Bytom - MMKS Junak Włocławek 59:68

Mocne uderzenie w pierwszej kwarcie spotkania wygranej przez Junaka 24:8 pozwoliło ekipie z Kujaw na kontrolowanie spotkania. Już w pierwszej kwarcie na listę strzelców wpisało się siedmiu z dziesięciu koszykarzy ekipy trenera Marcina Badyny.

To własnie zespołowść stanowiła o sile zespołu Junaka, wygrana klasyfikacja asyst 18:11 oraz aż sześću zawodników z liczba punktów nie mniejszą niż 5 tylko potwierdzają tę tezę.

Wśród zwycięzców wyróżnił sie Karol Przybyszewski autor 23 punktów, w ekipie z Bytomia brylował Krzysztof Marzec zdobywca 20 oczek.

Trefl Sopot - GTK Fluor Britam Gliwice 117:45

Już pierwsza kwarta spotkania pokazała, że typowani w gronie faworytów tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn U18 koszykarze z Sopotu poważnie potraktowali rywali z Gliwic. Po 10 minutach gry na tablicy było 33:6 dla Trefla, w drugiej kwarcie ekipa trenera Lichtańskiego jeszcze powiększyła przewagę prowadząc do przerwy 60:20. Duża w tym zasługa bardzo zespołowej gry młodych sopocian, którzy do przerwy mieli już na koncie 19 asyst.

Trefl dominował w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła notując znaczącą przewagę w każdej klasyfikacji statystycznej.

Druga połowa nie zmieniła losów spotkania, w szeregach zespołu z Sopotu na parkiecie pojawiali się zawodnicy z ławki, którzy udanie prezentowali się w grze. W sumie aż pięciu sopockich zawodników zakończyło spotkanie z dwucyfrowymi zdobyczami punktowymi.