Grupa IV: Novum razy dwa na plusie

W pierwszym dniu turnieju ćwierćfinałowego w Bydgoszczy swoje spotkania zgodnie wygrały oba zespoły Novum z Lublina i Bydgoszczy. W sobotę sytuacja się zmieni, gdyż obie ekipy zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

KKS Novum Lublin - MTS Basket Kwidzyn 78:70

Koszykarze Basketu Kwidzy zdecydowanie dominowali pod koszem zdobywając aż 42 punkty z pola 3 sekund, z kolei lublinianie byli lepsi na obwodzie trafiają aż 5 razy za 3 punkty. W tym spotkaniu siła obwodu okazała się ważniejsza, ekipa z Lublina zwyciężyła 78:70.

Podopieczni Rafała Ziemoląga w zasadzie przez całe spotkanie kontrolowali wydarzenia na boisku, kwidzynianie prowadzili najwyżej jednym punktem 12:11 na początku meczu. Zespół Novum do wygranej poprowadził Jakub Karolak autor 29 punktów i 16 zbiórek, dzielnie wspierali go Kamil Kosior i Patryk Gospodarek. Wśród podopiecznych Bogdana Zamośnego wyróżnił sie Piotr Stefanowicz - 24 punkty i 13 zbiórek.

MKS Novum Bydgoszcz - KŚ AZS Katowice 92:68

Ekipa ze Śląska dobrze rozpoczęła spotkanie z gospodarzami turnieju ćwierćfinałowego z grupie IV. Po 10 minutach gry AZS prowadził 24:16, by kolejne 10 minut przegrać 10:32. Ekipa trenera Grzegorza Skiby zanotowała przez niespełna 5 minut drugiej kwarty run 15:1. Dzięki temu bydgoszczanie odrobili straty i po 20 minutach gry wyszli na prowadzenie 48:34.

Trzecia kwarta była wyrównana, a w ostatniej odsłonie ponownie dominowała ekipa Grzegorza Skiby. Różnica wskaźnika eval w tym spotkaniu mówi sama za siebie, ekipa z Kujaw była dwa razy lepsza  112:56. Remigiusz Major z Novum Bydgoszcz i Bartosz Jóźwiak z AZS Katowice zakończyli spotkanie z double - double na koncie.