Ligowy raport - Weekend pod znakiem równych spotkań

Aż 23. spotkania ubiegłego weekendu w rozgrywkach PZKosz zakończyły się różnicą do 10. punktów. W kilkunastu przypadkach o zwycięstwie decydował jeden, dwa lub trzy punkty. Nadal niepokonany w pierwszej lidze męskiej jest rewelacyjny beniaminek z Radomia, tym razem Rosa wygrała z rezerwami mistrza Polski w Gdyni. Poniżej podsumowanie ligowego weekendu na parkietach lig PZKosz.
1 liga męska
Poza spotkaniami w Stargardzie Szczecińskim i Warszawa wszystkie mecze 5. kolejki spotkań zakończyły się różnicą pięciu lub mniej punktów po regulaminowym czasie gry. W Szczecinie, Siedlcach i Gdyni o zwycięstwie którejś z drużyn decydowała ostatnia akcja, a w Lublinie wynik rozstrzygnął się dopiero po dogrywce. Pierwszej porażki w sezonie doznał Sokół Łańcut, zaś pierwszy komplet punktów wywalczyła Spójnia.
Więcej informacji, wyniki i statystyki wszystkich spotkań na stronie rozgrywki.pzkosz.pl

1 liga żeńska, grupa A
AZS Uniwersytet Warszawski, mimo przegranej czwartej kwarty, zdołał wygrać w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym AZS PWSZ i obok MUKS-u Poznań jest jedynym zespołem bez porażki w grupie A 1. Centralnej Ligi Kobiet. O zwycięstwie spadkowicza z FGE zadecydowała druga połowa, którą miejscowe wygrały 45:30. 19 punktów dla GTK Wejherowo zdobyła Magdalena Ziętara, była zawodniczka MUKS-u. Zawodniczką kolejki została Agnieszka Golemska z AZS Uniwersytet Gdański (31 pkt, 5 zbiórek, 3 asysty i 4 przechwyty).

1 liga żeńska, grupa B
Dodatkowe pięć minut potrzebne było do wyłonienia zwycięzcy w spotkaniu IDS BUD Piaseczno z Domeny.pl Siemiaszka. Ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne, dla których była to druga wygrana w sezonie. W meczu na szczycie Solpark Kleszczów Pabianice bez większych problemów pokonał na wyjeździe TS Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Za niespodziewaną porażkę w Piasecznie zrehabilitowały się koszykarki AZS OPTeam Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia nie dały szans Wiśle II McArthur Kraków. Najlepszy wskaźnik Evaluation w 3. kolejce uzyskała Paulina Misiek z AZS OPTeam Rzeszów (29 pkt, 12 zbiórek, 4 asysty, 4 przechwyty i 1 blok).

2 liga męska, grupa A
Pierwszej porażki w sezonie doznali koszykarze SMS PZKosz Władysławowo, którzy na własnym parkiecie ulegli, do tej pory najsłabszemu w lidze, Basketowi Piła 64:66. Dopiero w czwartej kwarcie Żyrardowianka Żyrardów musiała uznać wyższość SIDEnu Toruń, drużyny będącej aktualnym liderem rozgrywek. Bez wygranej pozostaje AZS UWM Olsztyn.

2 liga męska, grupa B
Open Basket Pleszew po przekonywującym zwycięstwie z Focus Mall Sudety Jelenia Góra został samodzielnym liderem grupy B. Większych szans nie dał również WKK Wrocław niepokonanemu do tej pory AZS-owi KU Politechniki Opolskiej. Pierwszą wygraną w sezonie zanotowała Alba Chorzów.

2 liga męska, grupa C
Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno w każdej kolejce grupy C drugiej ligi udowadniają swoje pierwszoligowe aspiracje. Tym razem krośnianie nie dali żadnym szans MCKiS Termo-Rex Jaworzno. Tuż za plecami lidera znalazł się Znicz Jarosław, który na wiosnę występował jeszcze w Tauron Basket Lidze. Drugiej porażki w sezonie doznało Novum Lublin. Beniaminek uległ w Tarnowie drużynie Unii. W derbach Małopolski Wisła AWF Kraków lepsza od Staco MNLK Niepołomice.