Grupa IV: Jeszcze wszyscy mają szanse

Po drugim dniu turnieju w Bydgoszczy wszystkie zespoły zachowują szanse na awans do półfinału. Najmniejsze ma AZS Katowice, który musiałby wysoko pokonać Novum Lublin i liczyć na wysokoą porażkę Kwidzyna z gospodarzami imprezy. Najbliżej awansu po drugim dniu jest ekipa Grzegorza Skiby, gospodarze turnieju z Novum Bydgoszcz mają na koncie komplet wygranych.

KŚ AZS Katowice - MTS Basket Kwidzyn 61:93

MTS Basket Kwidzyn wygrał w spotkaniu zespołów pokonanych w pierwszym dniu imprezy z AZS Katowice i zachował szanse na awans do turnieju półfinałowego.

Podopieczni Bogdana Zamośnego opanowali pole trzech sekund zdobywając 66 oczek z pomalowanego obszaru boiska. Dodatkowo ekipa z Kwidzyna była zdecydowanie lepsza na tablicach wygrywając klasyfikację zbiórek 54:32, efektem tego było 27 punktów zdobytych przez kwidzynian po zbiórkach w ataku.

Katowiczanie jedynie w drugiej kwarcie odrabiali straty, w trzech pozostałych odałonach tracili dystans do ekipt MTSu. Decydująca dla losów spotkania była druga połowa wygrana przez MTS Basket 52:24. Wśród zwycięzców na wyróżenienie zasłużyli dwa zawodnicy: autor double - double Łukasz Barski (22 punkty, 16 zbiórek) oraz Piotr Stafanowicz, który zdobył o punkt mniej.

MKS Novum Bydgoszcz - KKS Novum Lublin 79:56

Drugi mecz i drugie zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Skiby. Bydgoszczanie pokonali Novum Lublin 79:56, ale o zwycięstwo musieli mocno walczyć bowiem do przerwy przegrywali 28:33, dopiero druga połowa wygrana zdecydowanie przez ekipę trenera Skiby 51:33 dała im zwycięstwo.

Podobnie jak w pierszym dzisiejszym spotkaniu kluczem do wygranej była walka na tablicach. Bydgoszczanie zwyciężyli ja zdecydowanie 55:35, co poskutkowało bilansem 25:6 w punktach zdobytych po zbiórkach w ataku.

Czterech zawodników Novum zdobyło ponad 10 oczek, a Remigiusz Major notując 23 punkty i 12 zbiórek zaliczył double - double. W ekipie z Lublina można powiedzieć, że tradycyjnie najlepszym strzelcem był Jakub Karolak autor 18 oczek, wspierał go Kamil Kosior, który zapisał na koncie 13 punktów.