Grupa V: Trefl i Junak pewne awansu

Ekipa Trefla Sopot nie ma sobie równych w turnieju ćwierćfinałowym w Sopocie. Podopiczni trenera Lichtańskiego wygrali drugi mecz w turnieju różnicą ponad 60 punktów. Drugą lokatę mają zapewnioną zawodnicy Junaka Włocławek, którzy podobnie jak sopocianie odnieśli drugie zwycięstwo.

GTK Fluor Britam Gliwice - MMKS Junak Włocławek 46:53

Zawodnicy z Gliwic przegrali drugie spotkanie w sopockim turnieju. Po wczorajszej wysokiej porażce z Treflem dzisiaj ekipa ze Śląska dobrze zaczęła mecz z Junakiem Włocławek. Po pierwszych minutach gry gliwiczanie objęli prowadzenie 10:6, a pierwszą kwartę wygrali 17:16. Druga odsłona to jednak popis gry w wykonaniu koszykarzy z Włocławka, ekipa z Kujaw rozpoczęła od runu 8:2, a całą kwartę wygrała 23:6 i po 20 minutach objęła prowadzenie 39:23.

Trzecia kwarta była popisem nieskuteczności z obu stron, wynik tej części gry 7:4 dla GTK mówi sam za siebie. Gliwiczanie wygrali jeszce ostatnią kwartę 16:10, ale pomimo zwycięstwa w trzech odsłonach nie zwyciężyli w całym spotakniu, słaba druga kwarta zaprzepaściła ich szasnę na zwycięstwo.

W zespole Junaka ponad połowę punktów całego zespołu zapiało na swoim koncie dwóch koszykarzy - Karol Przybyszewski (18) i Piotr Jankowski (12). Wśród pokonanych tylko punkt mniej zapisali na koncie Sanny Stanfred (17) i Mateusz Skorek (12).

Trefl Sopot SA - UKS MOSM Bytom 109:37

Sopocianie bardzo poważnie potraktowali kolejnego rywala w turnieju ćwierćfinałowym. Ekipa trenera Lichtańskiego wygrała pierwszą kwarte 29:8 i już do końca spotkania kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Drużyna z Bytomia tylko w jednej kwarcie spotkania przekroczyła granicę 10 punktów, pozostałe kwarty dzięki dobrej obronie Trefla goście kończyli z mizernym dorobkiem punktowym.

Różnica wskaźnika eval 166 do -9 mówi wszystko i więcej komentarzy do tego spotkania jest chyba zbędna. Sopocienie po drugiej wygranej mogą być pewni awansu do półfinału Mistrzostw Polski U18.