Grupa V: Sopocianie bez dyskusji

Trefl Sopot wygrał pewnie i wysoko wszystkie spotkania turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Mężczyzn U18. Podopieczni trenera Lichtańskiego zagrali bez kontuzjowanego Daniela Szymkiewicza, siła ich ognia jeszcze wzrośnie jeżeli wicemistrz świata dołączy do zespołu w kolejnej fazie rozgrywek. Drugie miejsce przypadło ekipie Junaka, która ograła śląskie zespoły z Gliwic i Bytomia.

UKS MOSM Bytom - GTK Fluor Britam Gliwice 59:55

Pojedynek obu zespołów był jedynie meczem o prestiż, bowiem zarówno bytomianie jak i ekipa z Gliwic stracili już w sobotę szanse awansu do turnieju półfinałowego.

Śląskie derby w Sopocie były wyrównane i trzymały w napięciu do samego końca, dzięki lepszej grze w ostatniej kwarcie spotkania wygranej 24:18 zwycięsko z tej potyczki wyszli juniorzy z Bytomia, którzy ostatecznie wygrali 59:55.

Kluczem do wygranej ekipy z Bytomia była bardzo dobra postawa Szymona Filczka, który zapisał na swoim koncie 24 punkty i 17 zbiórek.

Zawodnicy obu ekip mogą się wstydzić swojej skuteczności z linii rzutów wolnych, bytomianie trafili 5 z 12 prób, a ekipa GTK zaledwie 1 z 9 rzutów.

Trefl Sopot SA - MMKS Junak Włocławek 85:47

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Koszykarze Trefla Sopot nie mieli równych sibie rywali w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U18. Podobnie było podczas spotkania z zespołem Junaka Włocławek. Już pierwsza kwarta wygrana przez ekipę z Trójmiasta 27:7 ustawiła spotkanie. W drugiej odsłonie ekipa trenera Lichtańskiego jeszcze powiększyła przewagę pozwlając rywalom na zdobycie zaledwie 11 oczek. Po 20. minutach gry było 55:18 dla Trefla.

Aż czterech zawodników Trefla zdobyło 10 lub więcej punktów. Brylował Jakub Patoka autor 20 punktów i 15 zbiórek. Siła sopocian jeszcze wzrośnie jeżeli do zespołu dołączy kontuzjowany Daniel Szymkiewicz, wicemistrz świata do lat 17 z zeszłego roku.