U16 Kobiet: Mistrzynie za mocne

Reprezentacja Polski koszykarek U16 w drugim meczu na mistrzostwach Europy dywizji A nie sprostała broniącym tytułu Hiszpankom, przegrywając 58:65. O porażce naszego zespołu zadecydował słaby początek spotkania. Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła Dominika Owczarzak.
statystyki meczu

Hiszpanki to sześciokrotne mistrzynie Europy w tej kategorii wiekowej, które pięć ostatnich swoich tytułów wywalczyły na sześciu turniejach. Polki zbyt poważnie wzięły chyba sobie do serca rangę rywalek, bo po słabym początku przegrywały już 0:11. Niemoc w 6 minucie przerwała dopiero Dominika Owczarak, która w kontekście całego meczu okazała się najskuteczniejszą zawodniczką naszej kadry. Koszykarka MUKS-u Poznań w całym spotkaniu rzuciła 22 punkty, miała 2 asyst i 1 zbiórkę.

Kolejne trzy kwarty meczu były już wyrównane, ale pewnie grające Hiszpanki nie oddały prowadzenia ani na moment. Polki nie mogły sobie poradzić zwłaszcza z silną skrzydłową Marles Balart, która zanotowała double-double (16 pkt i 17 zbiórek), a do tego umiejętnie odnajdywała swoje partnerki pod koszem (5 asyst).

Dla koszykarek z Półwyspu Iberyjskiego było to pierwsze zwycięstwo w turnieju. W czwartek podopieczne Evaristo Pereza niespodziewanie uległy Holenderkom po dogrywce. Polki z Niderlankdami zmierzą się w sobotę o godzinie 14:15.