U16 Mężczyzn: Nieudana pogoń

Zawodnicy Janusza Kociołka przegrali czwarty mecz na Mistrzostwach Europy w Barze. Dzisiaj lepsza okazała się reprezentacja Rosji. Tym samym Polacy stracili szansę na awans do najlepszej ósemki turnieju.
statystyki meczu

Początek spotkania nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Polacy od początku dominowali nad rywalami. Z dystansu nie mylili się kolejno Szymkiewicz, Garbacz i Grzeliński. Do tego bardzo dobra gra pod tablicami, co w efekcie dało biało-czerwonym wysokie prowadzenie po pierwszej kwarcie 32:19.

Niestety w drugiej kwarcie oglądaliśmy zupełnie inną reprezentację. Polscy kadeci nie byli już tak skuteczni, często mylili się na linii rzutów wolnych, co Rosjanie bardzo inteligentnie wykorzystywali. Z każdą minutą przewaga naszej drużyny topniała, a na przerwę Polacy schodzili mając już 5 punktów straty.

Po przerwie gra naszej drużyny nie zmieniła się. W pewnym momencie przewaga Rosjan wynosiła już 15 punktów. Pogoń rozpoczęła się na początku czwartej kwarty. Nasza drużyna mozolnie odrabiała straty. Na 11 sekund przed końcem był remis 87:87, ale akcja Mikhaila Kulagina z Pavlem Sizovem pozbawiła biało-czerwonych złudzeń.