U16 Mężczyzn: Czarnogóra silniejsza od Polski

Nie udało się polskiej kadrze U16 mężczyzn wygrać pierwszego spotkania drugiej rundy Mistrzostw Europy w Barze. Od drużyny Janusza Kociołka lepsi okazali się gospodarze turnieju. Czarnogórcy wygrali 95:69.
statystyki meczu
Pierwsza kwarta nie zapowiadała jednak takiego rozstrzygnięcia. Wprawdzie Polacy na początku przegrywali 0:5, ale już chwilę później po punktach Daniela Szymkiewicza udało im się wyjść na prowadzenie 21:16. W końcówce, dzięki znakomitej dyspozycji strzeleckiej Nikoli Ivanovica rywale wyszli na minimalne prowadzenie 23:22.

Druga odsłona była kluczową dla całego spotkania. Czarnogórcy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę i na przerwę schodzili z 14-punktowym zapasem. 'Katem' Polaków był wspomniany wyżej Nikola Ivanovic. Nie dość, że zdobył 29 punktów (4x3), to jeszcze 9 razy asystował kolegom i miał 6 przechwytów. Wśród biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Daniel Szymkiewicz, który oprócz 13 punktów zapisał na swoim koncie 5 zbiórek i 6 asyst.

Szanse na awans do ćwierćfinału Mistrzostw coraz bardziej się oddalają. Polacy z trzema porażkami zajmują ostatnią pozycję w grupie F. Przed nimi jeszcze dwa spotkania w tej fazie. We wtorek zagrają z Rosją , a w środę z Turcją (oba mecze o 18:45).