U18 Mężczyzn: Polacy kończą na szóstym miejscu

Reprezentacja Polski mężczyzn U18 uległa Chorwacji 77:92 i ostatecznie zawodnicy Piotra Bakuna zajęli szóste miejsce na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Wilnie. Za rok przed naszą kadrą udział w mistrzostwach Świata U19, które odbędą się na Łotwie w dniach 30 czerwca - 10 lipca.
statystyki meczu
Spotkanie rozpoczęło się dla naszej reprezentacji bardzo dobrze. Polacy szybko narzucili swój styl i prowadzili 10:4. W końcówce kwarty gra wyrównała się i to Chorwaci dzięki celnym rzutom osobistym zakończyli kwartę prowadzeniem 25:21.

Druga część spotkania rozpoczęła się nie najlepiej dla Polaków. Pierwsze punkty Grzegorz Grochowski rzucił po trzech minutach, ale wtedy przegrywaliśmy już ponad dziesięcioma punktami.

Kadra Piotra Bakuna próbowała odrabiać straty, ale Chorwaci nie pozwolili, aby ich przewaga stopniała do mniej niż dziesięciu punktów. To była piąta porażka reprezentacji w Wilnie. Polacy wygrali cztery spotkania.

Wieczorem o mistrzowski tytuł powalczą Rosjanie i Litwini. W małym finale spotkają się Łotysze i Serbowie, a za rok w dywizji A nie zagrają Bułgarzy i Szwedzi.