U20 Kobiet: Polki kończą na 9. miejscu

Reprezentacja Polski kobiet do lat 20 pokonała Holandię 61:50 i zajęła 9. miejsce Mistrzostw Europy rozgrywanych w łotewskiej Liepaji. W ostatnim spotkaniu turnieju najwięcej po 15 punktów dla naszej kadry zdobyły Cebulska i Kaczmarska.
statystyki meczu
Podopieczne Jacka Winnickiego już od początku spotkania narzuciły swój styl gry prowadząc po 5 minutach 10:4. Przed końcem premierowej odsłony rywalki zdołały zmniejszyć straty do 3 oczek (17:14). Druga kwarta była zdecydowanie lepsza w wykonaniu biało - czerwonych, Polki wygrały tą część gry 22:12 i po 20 minutach gry na tablicy wyników było 39:26.
Po przerwie w trzeciej kwarcie nasze rywalki dzięki dobrej postawie w obronie podopiecznych Jacka Winnickiego zdobywają jedynie 6 punktów.
W Polskim zespole na wyróżnienie zasłużyły Cebulska i Kaczmarska, które zanotowały po 15 oczek, o trzy punkty mniej na swoim koncie zapisała Olivia Tomiałowicz. Martyna Cebulska zaliczyła double - double notując dodatkowo 10 zbiórek.
Polki wracają do kraju z 9. miejscem Mistrzostw Europy.