U20 Kobiet: Polki lepsze od Włoszek

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet pokonała Włoszki 66:53 w spotkaniu o miejsca 9 - 12. Dzięki wygranej podopieczne Jacka Winnickiego jutro zagrają o 9. miejsce.
statystyki meczu
Polki nie miały większych problemów z pokonaniem drużyny z Półwyspu Apenińskiego, dyktując warunki na parkiecie od samego początku. Nasza reprezentacja do przerwy prowadziła różnicą osiemnastu punktów (40:22), a w całym spotkaniu przegrały tylko jedną kwartę.

Najlepsze zawody podczas łotewskiego turnieju rozegrała Klaudia Sosnowska. Urodzona w Niemczech koszykarka zanotowała drugie w polskim zespole double-double (14 punktów i 14 zbiórek). Wcześniej podobnym osiągnięciem statystycznym mogła się pochwalić Małgorzata Misiuk.

"Biało-czerwonym" w odniesieniu wygranej nie przeszkodziło aż 27 strat (przy 20 rywalek). W pozostałych osiągnięciach statystycznych Polki miały jednak zdecydowaną przewagę.

W meczu o 9. miejsce w mistrzostwach Europy kadra zmierzy się Holandią, z którą w spotkaniu grupowym wygrały pewnie (72:57).