Grupa V: AZS PWSZ i UKS Basket awansują

Zwycięstwo gorzowianek nad MKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 78:62 dało awans ekipie UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski 76:62

Tylko zwycięstwo przedłużało szasnę ekipy z Sokołowa Podlaskiego na awans do półfinału, dlatego zespół z Podlasia ambitnie rozpoczął spotkanie przegrywając po pierwszej kwarcie z akademiczkami zaledwie różnicą 3 oczek. Kluczowa dla losów spotkania była druga kwarta, którą gorzowianki wygrały 25:11, pomimo ambitnej walki koszykarek trenera Karola Krakowskiego spotkania nie udało im się wygrać.

W drużynie z Gorzowa na wyróżnienie po raz kolejny zasłużyła Katarzyna Jaworska, która na swoim koncie zapisała 21 oczek, dzielnie wspierały są Klaudia Czarnodolska (15 oczek) i Magdalena Szajtauer (13 oczek).

Wygrana Gorzowianek przypieczętowała awans ekipy Roberta Pieczyraka, ale dała również półfinał zespołowi UKS Basket Aleksandrów Łódzki, Tomasz Rospara i jego dziewczęta już mogą szykowac formę na turniej półfinałowy.