Grupa VII: Gospodynie lepsze od KKSu Olsztyn

Bardzo interesujący przebieg miało spotkanie i pierwsze miejsce w poznańskim ćwierćfinale, ostatecznie minimalnie lepsze okazały się zawodniczki INEI AZS Poznań , które wygrał 71:66.

INEA AZS Poznań - KKS Olsztyn 71:66

Zwycięzca tego spotkania miał zagwarantowane pierwsze miejsce w turnieju w Poznaniu. Mecz był bardzo emocjonujący, bowiem w kwartach nieparzystych przeważały koszykarki z Olsztyna, a w parzystych lepsze były zawodniczki z Poznania.

Pierwsza odsłona dla KKSu 18:13, ale w drugiej do pracy wzięły się zawodniczki z Poznania, w szczególności Kinga Woźniak (19 punktów w całym meczu). Po przerwie ponownie stroną przeważającą była ekipa z Olsztyna, która po 30 minutach gry prowadziła 53:50, ale w ostatniej odsłonie lepsze były poznanianki, które wygrały cały mecz 71:66.

W zespole pokonanym na wyróżnienie zasłużyły Natalia Żukowska, która zaliczyła double - double notując 18 punktów i 15 zbiórek oraz Ksenia Zajączkowska, Angelina Skarżycka i Patrycja Jastrzębska, które łącznie zdobyły 33 punkty. Do dalszych gier o mistrzostwo Polski kobiet do lat 18 awansują zespoły INEI AZS Poznań i KKS Olsztyn.