U20 Mężczyzn: Polska zagra o awans

Polacy grając z nożem na gardle pokonali gospodarzy imprezy Austrię 82:78. Dzięki wygranej podopieczni Roberta Jakubiaka zajęli drugie miejsce w grupie i w spotkaniu decydującym o awansie do dywizji A zmierzą się ze Szwecją.
statystyki meczu
Robert Jakubiak mecz z gospodarzami imprezy rozpoczął piątką Piotr Pamuła, Sebastian Szymański, Jarosław Mokros, Jakub Wojciechowski oraz Olek Czyż. Polski zespół miał w całym meczu ogromne problemy wysokim Rasidem Mahalbasicem. Na mierzącego 209 cm koszykarza sposobu nie mieli ani Wojciechowski ani Czyż. Mahalbasic zakończył mecz z 26 punktami i 8 zbiórkami. Polacy pomimo to wygrali rywalizację w zbiórkach, gdyż Mahalbasic nie miał w tym elemencie pomocy ze strony partnerów.

Ojcem zwycięstwa nad Austria okazał się bez sprzeczny lider zespołu Pamuła. Przy stanie 76:73 koszykarz Polonii 2011 trafił za 3 punkty czym dał sygnał do jeszcze lepszej i skutecznej gry w ostatnich minutach. Polskę czeka teraz dzień przerwy a w piątek mecz z Szwecją, w której jednym z liderów jest Christopher Czerapowicz. To ten mecz zadecyduje, czy nasza kadra awansuje do dywizji A.