U20 Kobiet: Trzecia porażka z rzędu

Trzecią porażkę z rzędu w mistrzostwach Europy zanotowały reprezentantki Polski U-20. Tym razem lepsze od „biało-czerwonych” okazały się Rosjanki, wygrywając 75:62. Podobnie jak we wcześniejszych dwóch spotkaniach Polki nie prowadziły ani przez moment.
statystyki meczu
Podczas łotewskiego turnieju głównym problemem naszej reprezentacji są słabe początki, które później rzutują na końcowy wynik. Podobnie było w meczu z Rosją. Polki nie prowadziły w nim ani razu, już po 30 sekundach przegrywając 0:5.

Podopieczne Jacka Winnickiego dwukrotnie potrafiły się jeszcze zbliżył na jeden punkt, a raz doprowadzić do remisu, ale za każdym razem brakowało decydującego trafienia. Na koniec trzeciej kwarty wynik nie wyglądał jeszcze źle (53:51), ale wkrótce po wznowieniu gry z obwodu trafił Anastazja Szilova i Tatiana Petruszina. Zdenerwowane takim obrotem sprawy Polki starały się szybko odrobić straty, ale zamiast tego ostatnią kwartę przegrały wyraźnie (11:22).

Najskuteczniejszą zawodniczką kadry był Oliwia Tomiałowicz (17 pkt i 3 asysty), dla której był to najlepszy występ podczas łotewskiego turnieju. Koszykarkę Lotosu Gdynia momentami wspierała jeszcze Magda Kaczmarska (12 pkt). Słabsze zawody rozegrała 19-letnia skrzydłowa Małgorzata Misiuk 5 punktów, ale 1/6 z gry.

Pomimo porażki Polki nie straciły szansy na awans do ćwierćfinału. W środę muszą pokonać Ukrainę oraz liczyć na porażkę Holenderek z walczącymi o pierwsze miejsce w grupie Łotyszkami.